UPS zvládnete nainstalovat s jedním šroubovákem?
Instalace záložního zdroje v případě výpadku elektrické energie je zásadní pro klíčová zařízení, ať už se jedná o servery, síťovou infrastrukturu nebo zařízení pro zajištění bezpečnosti. A nejedná se o nijak náročnou proceduru, v podstatě budete potřebovat jen křížový šroubovák.
Foto: CyberPower.com
Pro konkrétní popis jsem si zvolili ověřeného výrobce záložních napájení CyberPower, který nabízí též komplexní řešení pro bezpečnost a kontinuitu vašeho IT provozu. Následující návod vám podrobně popíše instalaci jejich UPS do montážního racku v serverovně.
Příprava na instalaci
Před samotnou instalací si zkontrolujte, že máte k dispozici veškerý potřebný hardware, včetně montážních patek, šroubů, lišt a kabelů. Je důležité také prověřit bezpečnostní pokyny, které naleznete v uživatelském manuálu a dalších přiložených dokumentech.
Montáž do racku
Začněte připevněním montážních patek na obě strany UPS. Pomocí plochých hlavových šroubů upevněte patky tak, aby byly pevně na místě. Nyní vyberte prostor o výšce 2U (dvě montážní jednotky) v serverovém racku, kde bude UPS umístěna. Do středních otvorů každé jednotky vložte boční montážní matice, které jsou součástí hardwaru serverového racku, a budou sloužit pro finální připevnění UPS.
Foto: CyberPower.com
Nyní si upravte délku montážní lišty tak, aby byla vhodná pro hloubku serverového racku a pevně ji připevněte k montážnímu rámu pomocí dvou hlavových šroubů, plastových podložek a matic, a to na přední a zadní straně. Aby byly posuvné části lišty pevně spojeny, sešroubuje je k sobě přes zbývající otvory a utáhněte všechny šrouby. Stejným způsobem se pokračujte při instalaci montážní lišty i na protilehlé straně serverového racku.
Připevnění UPS a případných rozšiřovacích baterií
Nyní vložte UPS na montážní lišty a použijte k tomu šroubky a podložky dodané se serverovým rackem. Přišroubujte UPS na rack pomocí dvou šroubů na každé straně. Pokud nepotřebujete rozšiřovací bateriové moduly, připojíte napájecí kabel k UPS a k síťovému zdroji. Po zapojení se LCD displej UPS zapne a přístroj je v režimu standby. Pro dokončení instalace stiskněte tlačítko napájení po dobu tří sekund, čímž se UPS spustí, provede samotest. Nejprve pracuje v režimu napájení z baterie (což může trvat několik sekund), a poté přechází do režimu elektrické sítě, kdy je již připravena k použití.
Foto: CyberPower.com
Pokud plánujete využít rozšiřovací bateriové moduly pro prodloužení doby zálohy, postupujte podle stejných kroků pro jejich instalaci do racku, jak bylo popsáno výše. Následně připojte bateriový kabel (součást balení) k bateriovému konektoru UPS a k vstupnímu konektoru rozšiřovacího bateriového modulu, pozor na polarity. Následně se připojí datový kabel pro komunikaci UPS s bateriovým modulem a zemnící kabel pro potlačení interferencí a bezpečnost. Pokud budete potřebovat více než jeden rozšiřovací bateriový modul, opakujte tento postup pro propojení všech modulů.
Instalace UPS „na výšku“
Došli vám volné pozice ve serverové skříni nebo žádnou ani nemáte? Alternativou je instalace UPS na stůl „na výšku“ a liší se od instalace do serverové skříně jen v několika málo bodech. Pro tuto konkrétní konfiguraci je potřeba otočit LCD displej o 90 stupňů, a to povolením dvou šroubků na čelním panelu a následně dalších dvou, které drží samotný displej. Aby UPS mohla být bezpečně postavena na svém boku, je třeba připevnit montážní patky na spodní část UPS, a to pomocí osmi plochých hlavových šroubů, čtyři na každé straně. A pro zabránění vniknutí prachu do UPS se doporučuje umístit osm krytek do otevřených šroubovacích otvorů na horní straně. Po připojení napájecího kabelu k UPS a zásuvce můžete stiskem tlačítka napájení po dobu tří sekund dokončit instalaci.
Foto: CyberPower.com
Závěr
Instalace UPS CyberPower je velmi jednoduchá, a jak jsme již uvedli, zvládnete ji s jedním křížovým šroubovákem. Instalace UPS zabezpečí bezproblémový provoz vaší IT infrastruktury, ať už jde o serverové místnosti, datová centra nebo další kritické aplikace, tak na co ještě čekáte?
Zdroj foto: CyberPower.com