WatchHouse.cz

Portál o hodinkách a doplňcích…

Casio vydává nové hodinky G-SHOCK z titanové slitiny

Vnější povrchová úprava podtrhuje krásu použitých materiálů. Speciální hodinky s vícebarevným iontovým pokovením fazety a řemínku.

Společnost Casio Computer Co., Ltd. oznámila vydání hodinek GMW-B5000TR, nového přírůstku do série nárazuvzdorných čtvercových celokovových hodinek 5000. Nový model je vyroben z nové slitiny titanu vyvinuté speciálně pro G-SHOCK.

Na výrobu vnějších součástek GMW-B5000TR bylo využito nové titanové slitiny značky TransTixxii(TM), která se zaměřuje na práci s titanem. Casio stále pokračuje ve svých snahách o zajištění pokročilých materiálů pro hodinky G-SHOCK. Tato nová slitina titanu byla vyvinuta během šestiletého období výzkumu a vývoje ve spolupráci s Nippon Steel Corporation. Speciální slitina má zhruba dvojnásobnou tvrdost oproti čistému titanu, ale zachovává si jeho lehkost a antikorozní a hypoalergenní vlastnosti. Tato intenzivní tvrdost umožňuje zrcadlovou povrchovou úpravu srovnatelnou s kombinací nerezové oceli a titanu – v této kombinaci je však obvykle obtížné dosáhnout kýženého efektu. Výsledkem této spolupráce jsou první hodinky G-SHOCK se zrcadlovou povrchovou úpravou fazety a řemínku.

Stejné vlastnosti, které umožňují zrcadlovou povrchovou úpravu podobnou nerezové oceli také umožňují novou expresivitu, která zdůrazňuje krásu iontového pokovení. Společnost využila této pokročilé materiálové technologie k vytvoření svých prvních celokovových hodinek s vícebarevným iontovým pokovením. Pozlacené pouzdro s iontovým pokovením kontrastuje s polychromatickým iontovým pokovením jednotlivých segmentů řemínku a tlačítek v červené, světlé a tmavě šedé, zlaté a nově vyvinuté tmavě modré barvě, které tomuto modelu dodává hravost designu G-SHOCK. Vícebarevný ciferník pak přidává na celkovém dojmu z hodinek.

GMW-B5000TR lze spárovat s chytrým telefonem pro automatické nastavení času, zjištění světového času a mnoho dalších intuitivních funkcí. Inovativní design je doprovázen vynikající praktičností – originálním vysoce funkčním solárním napájecím systémem Casio, technologií Multiband pro příjem 6 rádiových kanálů a plně automatickým LED podsvícením.

Je značka zaměřená na zpracování titanu vyvinutá společností Nippon Steel Corporation a jejími partnerskými společnostmi. Titanové materiály TranTixxii(TM) posilují estetické vlastnosti čistého titanu aplikací technologie pro vývoj materiálů, kterou společnost Nippon Steel vytvořila v rámci svého podnikání v oblasti výroby oceli. Nippon Steel je třetím největším světovým výrobcem surové oceli a největším výrobcem oceli v Japonsku.

Ochranná známka TRAN TixxiiTM je obchodní značkou společnosti NIPPON STEEL CORPORATION. Jakékoli použití těchto značek společností Casio Computer co., Ltd. je licencováno.

Oficiální webové stránky G-SHOCK: https://world.g-shock.com