WatchHouse.cz

Portál o hodinkách a doplňcích…

DS Chronograph Automatic: Základní pilíř hodinářského umění více než 130 let

Tento Chronograf je opravdu třída. Certina vytěžila to nejlepší ze 130 let zkušeností švýcarského hodinářství a vytvořila unikátní mistrovské dílo. Design elegantních hodinek DS Chronograph Automatic, který spojuje retro vzhled a moderní inovace, bere inspiraci z modelu z konce 40. let. Uvnitř je umístěna nejmodernější křemíková pružina, která kromě vysoké přesnosti strojku dobře odolává působení magnetického pole.

Ušlechtilost. Klasika. Sofistikovanost. Nový model DS Chronograph Automatic spojuje vše – zevnitř i zvenčí. Precizní pohyb vychází ze slavného strojku Valjoux 7753. Automatický strojek s inovativní křemíkovou pružinou poskytuje pravidelnou funkčnost a dobře odolává magnetickému působení i náhlým změnám teplot. Díky slavné technologii Double Security (DS) a pohodlné 60hodinové rezervě chodu hodinek se nositel může na nový model vždy perfektně spolehnout.

Hodinky DS Chronograph Automatic zaujmou naprosto prvotřídním retro vzhledem inspirovaným modelem Certina ze 40. let 20. století. Podobnost je evidentní: konvexní stříbrný číselník s výraznými modrými ručkami byl tolik charakteristickým rysem původních náramkových hodinek. Jemně zpracované klenuté sklíčko hodinek zaručuje vynikající čitelnost ze všech stran. Pro letošní model je sklíčko vyrobeno ze safírového skla odolného proti poškrábání a sedí na pouzdru z nerezové oceli o průměru 42 mm.

Funkce chronografu propůjčují jinak klasickému a elegantnímu vzhledu nenápadný sportovní nádech. Stopky, tachometr a telemetrická stupnice na okraji číselníku umožní například vypočítat blízkost bouře na základě rychlosti zvuku s pomocí hromu a blesku nebo spočítat čas až do 30 minut. To vše doplněno decentním černým koženým řemínkem s motýlkovou sponou zaručí nositeli excelentní hodinky, na které může být právem hrdý.

Technické specifikace

Strojek: ETA A05.H31 automatický strojek, vyrobeno ve Švýcarsku, křemíková vyrovnávací pružina

Hodiny, minuty, vteřiny
Chronograf: stopky, telemetr, tachymetr, 30minutový časovač a 60hodinová rezerva

Pouzdro: Nerezová ocel, 42 mm průměr

Číselník: Stříbrná barva

Chronograf s vteřinovou ručkou na pozici 9. hodiny
Chronograf s 30 minutovým časovačem na pozici 3. hodiny

Ručky: Modré tvarované ručky

Voděodolnost: Do tlaku 10 barů (100 m)

Sklíčko: Klenuté safírové sklíčko s antireflexní úpravou

Pásek: Kožený řemínek, motýlková spona s 2 bezpečnostními tlačítky

Speciální vlastnosti: DS (Double Security), křemíková vyrovnávací pružina na počest historického modelu Certina

Reference / Cena: C038.462.16.037.00 54 990 Kč