WatchHouse.cz

Portál o hodinkách a doplňcích…

Leitners představí na veletrhu SEW Prague 2021 své mechanické chytré hodinky

Český startup Leitners poprvé na veřejnosti představí prototyp hybridních hodinek Ad Maiora, a to spolu s dalšími prestižními značkami, jako jsou Omega a IWC.Společnost Leitners ukáže poprvé na veřejnosti prototyp svých hybridních hodinek Ad Maiora. Jako začínající firma, která se snaží svým odvážným nápadem obohatit segmenty hodinářského průmyslu, se společnost Leitners rozhodla prezentovat na renomovaném hodinářském veletrhu se sídlem v domovské zemi společnosti, v České republice.

Český startup má za sebou úspěšnou crowdfunding kampaň, během které se mu podařilo získat přes 450 podporovatelů. Úspěch Kickstarter kampaně přitáhl pozornost mezinárodních i lokálních médií, včetně ForbesCzechCrunch a Refresher. Následně společnost získala třetí místo v národním finále soutěže Creative Business Cup 2021 a stala se jedním z nejkreativnějších startupů v České republice.

Leitners získali 3. místo v národním finále Creative Business Cup 2021

Říkejme jim hybridní hodinky nebo mechanické chytré hodinky. Ad Maiora jsou tvořeny automatickým strojkem kalibru Miyota 9039. Vzhledem klasické mechanické hodinky mají navíc elektronickou část s čipy a senzory, které umožňují funkce chytrých hodinek, jako je sledování srdečního tepu, sledování aktivity, notifikace, kalendář atd. Bezproblémové spojení klasických a chytrých hodinek se neobejde bez 2 unikátních prvků, které se společnosti Leitners podařilo uvést do reality. Zaměřili se na klasický prvek hodinek – lunetu a proměnili ji v navigátor, který umožňuje pohyb v menu chytrých hodinek. Celý ciferník na hodinkách Ad Maiora je tvořen displejem z elektronického papíru, který podtrhuje uživatelský zážitek z chytrých hodinek díky nízké spotřebě baterie a vynikající čitelnosti. Zároveň však nenarušuje elegantní vzhled mechanických hodinek.

Hybridní kalendář hodinek Ad Maiora

Ciferník (e-paper displej) je vyvinutý ve spolupráci s Plastic Logic, přední technologickou společností v oblasti e-paper displejů, a navržený exkluzivně pro Ad Maiora. Společnost Leitners očekává, že prvním zákazníkům své hodinky dodá nejdříve v únoru 2022.Ještě předtím však máte možnost, dříve než kdokoli jiný na světě, prohlédnout si prototyp jejich futuristických automatických hodinek hodinek a osobně si popovídat s týmem Leitners v Praze.Salon Exceptional

Watches – SEW Praha

Datum: 22. a 23. října 2021

Místo konání: Palác Žofín, Slovanský ostrov 226, 110 00 Praha 1 Cena vstupenky: 290 Kč v předprodeji a 350 Kč na místě.

Více informací na: sewpraha.com

Chcete-li se dozvědět více o Leitners a Ad Maiora: www.leitners.watch