WatchHouse.cz

Portál o hodinkách a doplňcích…

Repasovaný neznamená horší

Kdo by zapomněl … online výuka. Fenomén uplynulé a částečně i současné doby a zřejmě jisté řešení do budoucnosti. Není to tak dávno, co rodičům začaly přicházet zprávy a informace o tom, že ve třídě jejich dítěte, případně dětí bude zahájeno „vyučování na dálku“. „Tati, mami, potřebuji svůj počítač“!

Movitější rodiny pravděpodobně nezaznamenaly zásadní problém. Komplikaci to ovšem způsobilo rodinám s nižším příjmem či s větším počtem dětí. Ačkoli v dnešní době počítač bývá součástí většiny domácností, do standardního vybavení se řadit zatím nemůže. Navíc, jeden počítač neřeší situaci potřeby připojit tři děti a v mnohých případech ještě minimálně jednoho z rodičů, jenž pracuje doma v režimu homeoffice.

Všichni jistě doufáme, že takováto krizová situace již nenastane. Na druhou stranu, doba je stále nejistá, a tak je třeba i nadále počítat s tím, že v ojedinělých případech může k online výuce anebo práci na homeoffice znovu dojít. Jak se na to připravit? Koupit levně počítač takzvaně z druhé ruky? Raději ne. Jistým východiskem by mohly být repasované počítače či notebooky, tedy takové, jež odborníci či přímo výrobci znovu uvedou do provozu. Nestojí tolik jako ty nové, a přitom poskytnou stejnou službu.

Co je dobré vědět.

K repasování jsou vhodné notebooky vyšší „business“ kategorie vyrobené z odolných materiálů a stavěné na dlouhodobý provoz. Pořizovací cena nového modelu se pohybuje kolem 30 000,- až 50 000,- Kč. Oproti tomu jsou repasované výrazně levnější, avšak stále kvalitní.

Velkou roli hraje také delší životnost repasované techniky proti nejlevnějšímu výrobku dané modelové řady. Repas představuje mnohem kvalitnější a udržitelnější variantu.

Další přednost spočívá v tom, že na repasované notebooky i počítače se vztahuje garance 1 – 2 roky, což je zvýhodňuje proti bazarovému zboží. Navíc, uplatnění záruky u firmy bývá zpravidla jednodušší než u soukromé osoby.

Repasovaná technika je před prodejem odzkoušená, vyčištěná. Prodává se s čistou instalací Windows, což znamená navrácení  systému do původního továrního nastavení a odstranění všech aplikací. Koupě je mnohem bezpečnější.

V případě nejasností je určitě dobré poradit se s odborníky. Jedním z nich může být například dlouhodobě zavedený e-shop PocitaceZaBabku.cz nabízející své služby jak domácnostem, tak firmám. I těm technika s nižšími pořizovacími náklady občas přijde vhod. Avšak v tomto ohledu bývají zdráhavější.

Majitelům firem a podniků v pořízení repasovaného zboží občas brání mylná informace, že levné notebooky a  počítače nemohou dát do nákladů a odečíst z daní. Naopak. Jedná se o klasický obchod, kde se zbožím obdrží i fakturu s rozepsaným DPH. Pořízením více stejných počítačů ještě usnadní jejich správu.

Repas nabízí velmi příznivou cestu. Pod heslem „za dobrou cenu, dobrá kvalita“ nám dává možnost pracovat s kvalitní technikou a přitom se nevydat z peněz.

A ještě jedno „plus“ na závěr. Repasování výrazně šetří životní prostředí. A tak kromě „zelené energie“ máme také „zelené počítače“.

Repasovaný počítač tedy neznamená horší. Naopak, v poměru cena, kvalita a udržitelnost  mnohdy vychází lépe než ten nový. 

Zdroj foto: PocitaceZaBabku.cz, Pixabay.com