WatchHouse.cz

Portál o hodinkách a doplňcích…

Seiko 5 Sports

Už více jak 50 let přináší Seiko 5 Sports velice spolehlivé a odolné hodinky s přetrvávající vysokou hodnotou, která si získala srdce milovníku mechanických hodinek po celém světě. Dnes se Seiko 5 Sports opět zrodilo, a to díky novému designu, a rozšíření kolekce. Vítejte ve světě Seiko 5 Sports. Kolekce nese stejné hodnoty jako kdysi, ale se svěžím novým vzhledem. K dispozici od září 2019.

Zrozeny v 60. letech a milovány od samého začátku

První hodinky Seiko 5, nesoucí jméno Seiko Sportmatic 5, byly představeny v roce 1963. Byly to úplně první hodinky značky Seiko i první japonské automatické hodinky s funkcí zobrazení dne a data. Číslice 5 reprezentuje příslib značky Seiko, že každé hodinky ponesou 5 atributů: automatický strojek, okénko s dnem a datem v pozici na třech hodinách, voděodolnost, zapuštěnou korunku v pozici na čtyřech hodinách a pouzdro s páskem vytvořené pro dlouhodobou životnost. Tohle vše dohromady, společně s novou odolností proti nárazům, dodalo hodinkám Seiko 5 jejich charakteristický vzhled a sílu.

V roce 1968 se zrodila kolekce Seiko 5 Sports. Byla vytvořena pro neustále rostoucí počet mužů i žen,
kteří požadovali hodinky, kterým mohou důvěřovat i při sportu. Kromě základních hodnot Seiko 5, mělo Seiko 5 Sports navíc vyšší voděodolnost, zesílené křišťálové sklíčko, ručky s luminiscencí a označené indexy hodin. V průběhu desetiletí si získaly hodinky Seiko 5 Sports mezinárodní oblibu jako hodinky „všech příležitostí“ které nabízejí jedinečný vzhled a mimořádnou hodnotu. Zejména velké oblibě se kolekce těšila mezi mladými, a to díky různorodým vzorům a barvám na číselníkách, které šokovaly i potěšily zároveň.

První hodinky Seiko 5 Sports z roku 1968

Nový design který vzešel z odkazu. Vytvořeno pro jednotlivce

Nové Seiko 5 Sports čerpají inspiraci z pěti desetiletí úspěchu Seiko 5 Sports a jejich designu založeném na jednom z nejoblíbenějších modelů Seiko. Každý model z nové kolekce sdílí vylepšenou verzi oslavovaného pouzdra a má stejné minutové ručky ve tvaru šipky, výrazné označení hodinových indexů a jednosměrnou rotační lunetu. Ve všech modelech naleznete vyzkoušený a důvěryhodný strojek 4R36 s 24 kameny, volitelným ručním nátahem a 41hodinovou rezervou chodu.

V kolekci naleznete více než 27 modelů v jednom z pěti stylů: Sports, Suits, Specialist, Street a Sense. Všechny mají nové číselníky s trojrozměrným označením indexů hodin. Kolekce zahrnuje širokou škálu různých pásků, od silikonových po kožené, hybridní a ocelové tahy.

Nový symbol označuje obě řady: Seiko 5 i Seiko 5 Sports.

SRPD51

SRPD73

SRPD76

SRPD79

SRPD77

Kalibr 4R36

Vibrace: 21,600 vibrací za hodinu (6úderů na sekundu)

Rezerva chodu: 41 hodin

Počet kamenů: 24

Specifikace:

Pouzdro a tah z nerezové oceli s trojitou skládanou sponou, bezpečnostní pojistkou a vypouštěcím tlačítkem (SRPD51)

Pouzdro a tah z nerezové oceli s posuvnou sponou (SRPD73)

Pouzdro z nerezové oceli s prvky rose gold na pouzdře (SRPD76)

Pouzdro z nerezové oceli s černými prvky na pouzdře (SRPD79)

Pouzdro z nerezové oceli s černými prvky na pouzdře (SRPD77)

Silikonový/ kožený hybridní pásek (SRPD76)

Nylonový pásek (SRPD77, 79)

Hardlexové sklo

Průhledné zadní dýnko

Rozměr: 42,5 mm, výška: 13,4 mm

Voděodolnost: 10 bar.

Magnetický odpor: 4,800 A/m

Doporučený maloobchodní cena v Evropě od 280 do 340 EUR.