WatchHouse.cz

Portál o hodinkách a doplňcích…

TCL MOVETIME Family Watch 2 – dětské hodinky se 4G připojením a funkcí videohovorů

Společnost TCL Communication uvedla na český trh chytré hodinky TCL MOVETIME Family Watch 2. Hodinky určené pro děti od 4 do 7 let dokážou monitorovat aktuální polohu dítěte a zobrazovat ji ve smartphonu rodičů. Ti proto mají neustále přehled o tom, kde jejich dítě právě je. Novinka podporuje datové 4G připojení, aby rodiče mohli být neustále v kontaktu se svým potomkem. To je možné díky videohovorům, obousměrnému telefonování nebo posílání zpráv. Hodinky lze propojit s jakýmkoli chytrým telefonem s operačním systémem Android nebo iOS, a to prostřednictvím aplikace TCL Connect. Hodinky TCL MOVETIME Family Watch 2 jsou navíc vybaveny funkcí SOS, které může dítě použít pokaždé, když se cítí ohroženo. Novinka se v České republice prodává v modré a růžové barevné variantě za 3499 Kč včetně DPH.

Hlavní předností tohoto chytrého zařízení, určeného zejména pro předškolní děti, je neustálé propojení se smartphonem rodiče. Potomek může komunikovat na dálku s rodičem pomocí videohovorů nebo mu poslat hlasovou či textovou zprávu. Dítě tak má na jednu stranu maximální míru volnosti, díky níž je vedeno k větší samostatnosti, na druhou stranu mají ale rodiče neustálý přehled o jeho poloze.

Sledujte, komunikujte, buďte stále spolu

Pomocí chytrých hodinek TCL MOVETIME Family Watch 2 může rodič zůstat v kontaktu se svým dítkem i na dálku. Jsou totiž vybaveny 1,54palcovým displejem, vestavěnou kamerou a mobilním 4G připojením. Tato kombinace vám umožní komunikovat pomocí videohovorů. V případě potřeby se dítě může jednoduše a rychle spojit s rodičem a sdílet své každodenní zážitky pomocí volání, posílání a přijímání SMS a hlasových zpráv, fotek, videí nebo emotikonů, a to jak pomocí běžné nebo skupinové komunikace.

Hodinky mají barevný design vyrobený z odolných materiálů. Nabízejí stupeň krytí IP65, který zaručuje prachotěsnost a odolnost proti tryskající vodě. Pryžový řemínek lze odepnout a v případě potřeby vyměnit. Děti si navíc kdykoli jednoduše přizpůsobit vzhled ciferníku podle toho, který se jim líbí.

Dohlížejte a dostávejte upozornění na váš smartphone

Zásluhou aplikace TCL Connect v telefonu má rodič stálý přehled o přesné poloze dítěte. Vylepšená funkce určování polohy najde dítě rychle a s maximální přesností. Rodiče mohou v aplikaci dítěti vymezit na mapě bezpečnou zónu, a pokud ji dítě opustí, aplikace je na to okamžitě upozorní. Rodič může díky funkci historie sledování polohy také dohlížet na to, kde se během dne dítko pohybovalo. Nově je možné polohu na mapě sdílet v reálném čase.

Motivujte dítě k pohybu

Veďte své dítě k aktivnímu životnímu stylu od útlého věku pomocí krokoměru v hodinkách MOVETIME Family Watch 2, který sleduje kroky, spálené kalorie a ušlou vzdálenost.

Hodinky jsou vybaveny i dalšími funkcemi, které ulehčí vašim dětem den. Najdou v nich i budík či možnost nastavit si upomínku, aby na něco nezapomněly. Nechybí ani režim škola, aby je při výuce nic nerozptylovalo.

Ke správnému fungování zařízení stačí jen vložit do hodinek nanoSIM kartu s aktivním datovým i hlasovým tarifem a deaktivovaným PIN kódem a propojit je s vaším smartphonem pomocí mobilní aplikace TCL Connect dostupné na Google Play, resp. App Store.

V běžném provozu vydrží hodinky na jedno nabití až dva dny provozu, jejich opětovné nabití pomocí microUSB kabelu je otázkou 120 minut. Hodinky i aplikace komunikují česky a podporují mobilní 2G, 3G i 4G sítě.

Technické parametry

HMOTNOST57 g včetně pryžového řemínku
ROZMĚRY48,5 x 42 x 14,8 mm
KONSTRUKCEVyměnitelný řemínek, šířka řemínku 20 mm, obvod zápěstí 135~200 mm, boční tlačítko pro zapnutí/vypnutí
OPERAČNÍ SYSTÉMproprietární
PROCESORChipset Unisoc SL8521E, CPU dvoujádrový A53, 1,3 GHz, GPU Mali T820 MP1, 384 MHz
PAMĚŤ512 MB RAM + 4 GB ROM
MOBILNÍ SÍTĚ2G: GPRS/EDGE 3G: HSPA+ 4G: CAT.4 Podpora VoLTE (v závislosti na operátorovi)
BEZDRÁTOVÁ KOMUNIKACEGPS, A-GPS, Base Station, Beidou, Glonass, G-senzor, Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.2
DISPLEJ1,54 palců, 240 x 240 pixelů, IPS, 2D sklo, 262 tisíc barev, dotykový, ukazatel mobilní sítě, stavu baterie, času, data
AUDIO1x reproduktor, 1x mikrofon
FOTOAPARÁTPřední kamera: 2 Mpx
BATERIE850 mAh, polymerová 4,35 V nabíjení přes MicroUSB kabel
výdrž: až 2 dny ve 4G síti (až 7 dní v pohotovostním režimu) rychlost nabíjení: do 120 minut nabíjení přes port microUSB
PODPOROVANÉ OSAndroid 5.0 a vyšší, iOS 10 a vyšší
FUNKCEakcelerometr, automatické a manuální určování polohy, historie sledování polohy, sdílení polohy v reálném čase, navigace, hlasové volání, videohovory, skupinový chat, příjem SMS zpráv, příjem a odesílání hlasových a obrázkových a emoji zpráv, funkce SOS, pravidelné vypínání, režim škola, krokoměr – měření kroků, ušlé vzdálenosti a spálených kalorií, vytyčení bezpečné zóny, upozornění
PŘÍSLUŠENSTVÍstručný manuál, microUSB kabel, jehla pro vyjmutí SIM, PSI
ODOLNOSTstupeň krytí IP65 – odolnost vůči prachu a tryskající vodě
SIM KARTAFormát nanoSIM, kompatibilní s eSIM, nutný aktivní datový i hlasový tarif a deaktivovaný PIN kód
JAZYKYčeština, slovenština, angličtina + další jazyky
BARVAmodrá, růžová
CENA3499 Kč s DPH

Zdroj foto: TCL Communication