WatchHouse.cz

Portál o hodinkách a doplňcích…

Vivo oficiálně potvrzuje uvedení vlajkové lodi vivo X100 Pro do České republiky

Společnost vivo pokračuje v posouvání hranic mobilní fotografie oficiálním představením smartphonu vivo X100 Pro pro český trh. Nová vlajková loď přináší významná vylepšení fotosystému vyvinutého ve spolupráci se společností ZEISS a nabízí tak profesionální fotografické schopnosti i vynikající výkon. Přináší plovoucí teleobjektiv ZEISS APO, palcový hlavní fotoaparát ZEISS a podporuje 4K filmové portrétní video. Model vivo X100 Pro pohání procesor Dimensity 9300 s vlastním obrazovým čipem vivo V3 a chlubí se také zvýšenou kapacitou baterie.

Vivo oficiálně potvrzuje uvedení vlajkové lodi vivo X100 Pro do České republiky

Upevňování řady X jako průkopníka fotografických technologií na prémiové úrovni

Smartphone vivo X100 Pro přináší další inovace vyvinuté ve spolupráci se společností ZEISS, spojující schopnosti hardwaru a softwaru pro věrné pořizování vysoce kvalitních fotografií za každých okolností – konkrétně se zaměřuje na výzvy při fotografování z velké vzdálenosti a zblízka. Obrazový systém vivo ZEISS přináší 50MP plovoucí teleobjektiv ZEISS APO, palcový hlavní fotoaparát ZEISS a 50MP superširokoúhlý fotoaparát.

Plovoucí teleobjektiv ZEISS APO splňuje aktuální standardy Vario-Apo-Sonnar od společnosti ZEISS pro vysoce kvalitní záběry zblízka a z velké vzdálenosti. Používá také konstrukci s plovoucími prvky s bezprecedentní světelností f/2,5 a zajišťuje vysokou kvalitu obrazu za každé situace, a to i při přiblížení 6x až 10x. Konstrukce plovoucích prvků umožňuje také stabilní snímky zblízka. Optická kalibrace zajišťuje, že hlavní fotoaparát X100 Pro poskytuje konzistentní ostrost a kvalitu obrazu, zatímco jeho funkce stabilizace obrazu nabízí jasné výsledky bez chvění, typické pro profesionální digitální zrcadlovky.

X100 Pro je prvním mobilním fotoaparátem na světě, který získal certifikaci APO společnosti ZEISS – dodržuje tedy přísný standard optických expertů pro objektivy, u nichž jsou barevné vady, jako je chromatická aberace a barevné skvrny na vysoce kontrastních místech, maximálně potlačovány pro dosažení prvotřídních výsledků. Objektiv X100 Pro je vybaven certifikovanou povrchovou úpravou ZEISS T* Coating, což je pokročilá antireflexní technologie, která výrazně zvyšuje propustnost světla a pomáhá přesně reprodukovat barvy při snížení odrazu světla a minimalizaci odlesků. Díky tomu mohou uživatelé pořizovat jasné snímky i za komplikovaných světelných podmínek.

Díky vylepšenému obrazovému procesoru vivo Imaging Engine je snadnější zachytit i krásu východu a západu slunce. Přináší zvýšení kvality obrazu, věrnosti barevného tónu a výpočetních procesů a pomáhá při fotografování západu nebo východu slunce tím, že automaticky identifikuje momenty, kdy je slunce efektně rudé.

Vivo oficiálně potvrzuje uvedení vlajkové lodi vivo X100 Pro do České republiky

Fotografie na profesionální úrovni: Vylepšená portrétní a noční fotografie

Smartphone vivo X100 Pro kombinuje sílu hardware a software a umožňuje uživatelům pořizovat, vytvářet a upravovat profesionální snímky a videa na cestách. Jeho vylepšené možnosti portrétního a nočního snímání doplňuje rozšířená nabídka charakteristických efektů bokeh ZEISS, které kopírují oblíbený profesionální efekt objektivů ZEISS.

Na míru vyvinutý čip vivo V3 využívá vysoce efektivní 6nm konstrukci, která přináší o 30 % vyšší energetickou účinnost a zároveň pohání pokročilé možnosti portrétní videografie fotoaparátu X100 Pro. Patří mezi ně i zcela nová funkce 4K Cinematic Portrait Video – poprvé představena v řadě X -, ideální pro uživatele, kteří chtějí na svém chytrém telefonu bez námahy zachytit a upravit video s filmovým nádechem. Tato kreativní funkce poskytuje malou hloubku ostrosti s příjemným rozostřením pozadí, automaticky posouvá zaostření a zaměřuje se na natáčený objekt pro profesionální, filmový dojem. Uživatelé mohou dokonce použít styl ZEISS Cinematic Video Bokeh s novou funkcí 4K Cinematic Portrait Video pro nadčasové záběry. Záběry 4K Cinematic Portrait je také možné později snadno upravovat v aplikaci Album a dále ladit efekty a styly bokehu.

Nová vlajková loď řady X poprvé představuje profesionální víceohniskovou fotografii ZEISS, která uživatelům umožňuje pořizovat profesionální portréty s ohniskovou vzdáleností až 100 mm. Model X100 Pro přináší další kreativní možnosti, a to ZEISS B-Speed Style Bokeh, nejnovější přírůstek do sady možností ZEISS Style Portrait. Ta vytváří výrazný efekt bokeh se zaoblenými okraji ve tvaru trojúhelníku inspirovaný klasickým vysokorychlostním kinofilmovým objektivem ZEISS z poloviny 70. let.

Vivo oficiálně potvrzuje uvedení vlajkové lodi vivo X100 Pro do České republiky

Balík plný výkonu

Model X100 Pro je vybaven dvojicí vlajkových čipů – nejnovějším obrazovým čipem V3 a procesorem Dimensity 9300, jenž se může pochlubit osmi jádry a oproti svému předchůdci tak představuje obrovský výkonnostní skok.

X100 Pro úspěšně vyvažuje velkokapacitní baterii s rychlým nabíjením díky třem klíčovým průlomům v oboru: Technologii rekonstrukce negativní elektrody, technice lisování elektrod za studena a procesu leptání mikrometrickým laserovým polem – v konečném důsledku dosahuje 8,3% nárůstu celkové energetické hustoty ve srovnání s předchozími generacemi. Je vybaven baterií s kapacitou 5 400 mAh (TYP) a podporuje bezdrátové nabíjení FlashCharge a až 100W nabíjení FlashCharge Dual-Cell.

Model X100 Pro zlepšuje zážitek ze sledování obsahu díky LTPO displeji s šetřením zraku. Displej je navíc vybaven větší zobrazovací plochou, která je vždy zapnutá, a může dosahovat lokálního maximálního jasu až 3 000 nitů, což zajišťuje skvělou viditelnost i za jasného slunečního světla.

Smartphone je také vybaven nejnovějším operačním systémem Funtouch OS 14, který vylepšuje uživatelský zážitek skrz plynulejší výkon, širší možnosti personalizace a lepší zabezpečení.

Prémiový design pro distingovaný luxus a maximální odolnost

Vlajkový model X100 Pro dále posouvá estetiku elegantního, stylového a lehkého designu řady X. Charakteristickým designovým prvkem je prstenec, inspirovaný srpkem měsíce, kolem modulu fotoaparátu, vyrobený z nerezové oceli letecké kvality. Výběr prvotřídních materiálů zajišťuje odolnost – smartphone je odolný proti opotřebení, vysokým teplotám, korozi a také vůči vodě a prachu podle normy IP68. X100 Pro se do Evropy dodává v černé barvě Asteroid Black.

Nová vlajková loď vivo X100 Pro dorazí do České republiky v následujících týdnech. Další podrobnosti budeme sdělovat brzy.

Zdroj foto: vivo