WatchHouse.cz

Portál o hodinkách a doplňcích…

Z koktejlového baru na vaše zápěstí

Zpátky do roku 2010, mechanické hodinky Seiko inspirované kouzlem koktejlového baru, vyrobeny především pro japonský trh, začaly přitahovat pozornost světových blogů o hodinkách, hodinkových fór a internetových stránek. V následujících měsících a letech se hodinky staly známými a vyhledávanými fanoušky Seiko z celého světa. Značka nabízí kolekci mechanických hodinek z řady Presage, která vychází právě z těchto známých hodinek. A tak se Seiko klaní před nadšenci hodinek Seiko a s vděkem zvedá koktejlovou číši.

Kolekce Presage byla oficiálně představena společností Seiko na Baselworldu v roce 2016. A pouze po dvanácti měsících si vybudovala významné postavení v mysli a srdcích milovníků jemné hodinařiny na mnoha trzích na světě a to díky různorodosti jejich designu, vynikajícímu poměru hodnoty a ceny a širokému rozsahu kalibru od dostupného 4R přes 6R k význačnému 8R. Presage spojuje několik nejvýznamnějších technologických pokroků mechanických hodinek Seiko, včetně kotvy Magic Lever, jedinečné a vysoce odolné slitiny Spron použité pro pružinu a ochranného systému Diashock. V srdci každých hodinek Presage se skrývají hodnoty více než stoleté hodinařiny a zcela in-house výroby.

Manhattan, Martini nebo Margarita? Volba je na vás.

Kolekce se skládá z osmi modelů a každý z nich je inspirovaný jiným koktejlem a jejich zbarvením. Modely budou dostupné na trhu od června 2017. Jsou zde použity dva typy kalibrů: kalibr 4R35 nabízí štíhlost a jednoduchost tříručkových hodinek, zatímco 4R57 disponuje indikátorem rezervy chodu. Všech osm modelů spojuje jemný designový akcent, který udělal původní model tak slavným.

Číselníky s paprskovým efektem mají hluboký vlisovaný vzor, jehož oslnivá krása je vytvářena sedmi vrstvami laku a křišťálovou čistotou vypouklého sklíčka. Ručky jsou jemně zakřivené zručnými hodináři, aby pouzdru hodinek dodaly užší profil. Při otáčení unikátně tvarovanou korunkou můžete cítit sílu navíjecího mechanismu.

Vysoká kvalita kolekce Presage spojuje kouzlo designu inspirované požitkem z dobrého koktejlu. Jak se říká v Japonsku, „Kampai”.

Automatické s ukazatelem rezervy chodu: SSA341, 343, 345, 346

Kalibr: 4R57

Kmity: 21,600 kmitů za hodinu (6 úderů za vteřinu)

Rezerva chodu: 41 hodin

Počet kamenů: 29

Specifikace

Pouzdro z nerez oceli

Vypouklé hardlexové sklíčko

Průhledné zadní víčko

Průměr: 40.5mm, tloušťka: 14.5mm

Voděodolnost: 5 barů

Odolnost proti magnetismu: 4,800 A/m

Řemínek z nerez oceli s překlápěcí sponou a tlačítkem pro uvolnění (SSA341)

Kožený řemínek s trojitou sponou a tlačítkem pro uvolnění  (SSA343, 345, 346)

Doporučená prodejní cena: od 14 990 Kč

Automatické: SRPB41, 43, 44, 46

Kalibr: 4R35

Kmity: 21,600 kmitů za hodinu (6 úderů za vteřinu)

Rezerva chodu: 41 hodin

Počet kamenů: 23

Specifikace

Pouzdro z nerez oceli

Vypouklé hardlexové sklíčko

Průhledné zadní víčko

Průměr: 40.5mm, Tloušťka: 11.8mm

Voděodolnost: 5 barů

Odolnost proti magnetismu: 4,800 A/m

Řemínek z nerez oceli s překlápěcí sponou a s tlačítkem pro uvolnění (SRPB41)

Kožený řemínek s trojitou sponou a tlačítkem pro uvolnění  (SRPB43, 44, 46)

Doporučená prodejní cena: od 11 190 Kč