WatchHouse.cz

Portál o hodinkách a doplňcích…

Bezdrátová sluchátka: Nástroj na ničím nerušený home office

Opatření v době pandemie přinesla řadu změn a jednou z nich je také práce z domova. Ta se stala novým fenoménem napříč obory i pracovní činností. Můžeme tedy očekávat, že počet pracovníků na home office se bude i nadále každým rokem zvyšovat. Zaměstnanec si sice může přizpůsobit pracovní dobu zcela dle svých preferencí, ale musí být schopen efektivně plnit své úkoly. Vytvořte si doma příjemné pracovní prostředí a používejte techniku, která vám pomůže podat ten nejlepší výkon.

Ideální domácí kancelář

Co nejčastěji lidem brání v podání standardního pracovního výkonu při práci z domova? Kromě technického vybavení, které zaměstnavatel nemusí být vždy schopen všem takto pracujícím zaměstnancům poskytnout v adekvátní kvalitě, se můžeme setkat se spoustou dalších rušivých elementů. Proto přicházíme s tipy, jak si vytvořit svou ideální domácí kancelář.

  1. Kvalitní zvuková technika

Jako velice významný faktor ovlivňující pracovní výkon se ukázal domácí ruch. Běžný provoz v domácnosti není to jediné, s čím se lidé při práci doma potýkají. Často se k němu přidávají vnější vlivy jako například veřejné opravy komunikací nebo sousedova rekonstrukce bytu. Při videokonferencích, které jsou ideálním způsobem efektivního způsobu komunikace s kolegy, tím nakonec trpí všichni zúčastnění. Řešením tohoto problému může být investice do kvalitní zvukové techniky.

  1. Pracovní místo

Důležité pro práci z domova je vyčlenění místa, kde vám bude příjemně a budete se soustředit. Vytvořte si svůj koutek, který vám bude sloužit pouze na práci. Hlavním prvkem by měla být kvalitní kancelářská židle, ze které vás nebudou bolet záda. Samozřejmě nesmí chybět pracovní stůl, na kterém přehledně najdete vše potřebné. Uvařte si čaj či zapalte svíčku. Uvidíte, jak málo stačí k vytvoření příjemné pracovní atmosféry.

  1. Organizace

Nezapomeňte si pravidelně organizovat všechny dokumenty. Nepořádek se může negativně projevit na odvedené práci. Vše si pečlivě plánujte a zapisujte. Ideální je si na začátku každého pracovního dne sepsat potřebné úkoly. Když přesně víme, co musíme stihnout, odrazí se to na naší výkonnosti a produktivitě. Navíc není lepší pocit než mít na konci dne odškrtané všechny položky z „to do“ listu.

A co říkají statistiky?

Výzkumy uvádí, že stále ještě čerstvou zkušenost s prací z domova má celkem 28 % lidí v Česku, což jsou takřka 3 miliony Čechů. 35 % lidí by rádo využívalo tuto možnost více než před pandemií a takto chce trvale pokračovat celých 12 % lidí. Z výsledků také plyne, že polovina z nich je produktivnější a více než třetina zastane stejné množství práce jako v kanceláři. Pouze 13 % za svým běžným pracovním výkonem zaostává.

Náš tip: skvělý pomocník

Nová bezdrátová sluchátka Technics EAH-AZ60 a EAH-AZ40, která vám díky nejnovějším technologiím poskytnou ničím nerušený videohovor i vynikající zážitek z kvality zvuku. Jsou totiž vybavena technologií JustMyVoice™, která rozpozná hlas při hovoru, izoluje a zesiluje slova, a naopak odbourává okolní hluk. Výsledkem je čistý hovor bez rušivých elementů v jakémkoli prostředí. Lidé na home office se již nebudou muset potýkat s okolním hlukem a mohou se v klidu soustředit na svou práci. Zkrátka, konečně bezkonkurenční designová sluchátka, která jsou přizpůsobena nejnovějším pracovním i životním trendům.