WatchHouse.cz

Portál o hodinkách a doplňcích…

Casio představí dosud nejtenčí hodinky G-STEEL

Společnost Casio představí dosud nejtenčí hodinky G-STEEL. Stylové nové hodinky, ve kterých se snoubí minimalismus s vysokým výkonem.

Společnost Casio Computer Co., Ltd. představila 4 nové hodinky typu GST-B400, které patří do rodiny nárazuvzdorných hodinek G-SHOCK. Tyto nové hodinky vynikají nejtenčím (1) profilem ze všech hodinek modelové řady G-STEEL, která je známá díky používání úchvatných kombinací různých materiálů.

Hodinky GST-B400 vynikají stylovým designem a jedná se o dosud nejtenčí hodinky z řady G-STEEL, které kdy byly vyrobeny. Na výšku měří pouhých 12,9 mm. Jsou osazeny novým, vylepšeným modulem, díky kterému bylo možné jejich tloušťku snížit. Společnost Casio dosáhla nových výšin jak z hlediska snížení počtu součástek, ze kterých se nový modul skládá, tak co do jejich velikosti, díky čemuž se jí podařilo vytvořit své zatím nejtenčí hodinky. Model GST-B400 má pouze dvě hodinové ručičky a běží na systému Bluetooth® s extrémně nízkou spotřebou energie, díky čemuž spotřebovává o 55,7 % méně energie než jeho předchůdce. (2) Díky nižším nárokům na energii nemusí být ciferník prostupný pro světlo a bylo možné ho vylepšit. Díky speciální povrchové úpravě ciferníku a jeho součástí tak mají hodinky nový, vylepšený vzhled s kovovou texturou. Společnost Casio se navíc velmi snažila zajistit co nejlepší čitelnost údajů na ciferníku a na pozici devítky umístila informaci o vybraném režimu hodinek, stavu baterie a další informace.

Jak model GST-B400AD, tak model GST-B400BD mají parou ošetřené ciferníky, díky čemuž získávají jedinečnou, chromovou barvu. Na povrch číselníku je naneseno několik vrstev, které různě odráží dopadající světlo a dodávají tak hodinkám punc jedinečnosti, kterého lze dosáhnout jen při použití této speciální parní technologie. Na základě dlouhodobého testování pak byly vybrány modravé barevné tóny a nové červené odstíny.

Vlastní funkčnost hodinek je stejně skvělá jako jejich vzhled. Hodinky si po spárování se speciální aplikací pro chytré telefony umí automaticky nastavit čas a funkce Time & Place (čas a místo), navíc umožňují stisknutím jednoho tlačítka uložit do aplikace aktuální čas a místo, které se pak automaticky znovu načtou. Mezi další praktické funkce patří nastavení upozornění (Reminder), která uživatele informují o důležitých událostech nastavených v aplikaci a také špičkový dvojitý LED displej s vysokým jasem, který zajišťuje skvělou čitelnost údajů i ve tmě.

Oficiální webové stránky hodinek G-SHOCK: https://world.g-shock.com