WatchHouse.cz

Portál o hodinkách a doplňcích…

Letní tipy na šikovnou elektroniku: Které to jsou?

Léto začíná a všichni řešíme, jakou skladnou a výkonnou přenosnou elektroniku si s sebou vzít na dovolenou nebo jen na ven. Pár tipů bychom tu pro vás dnes měli, jak na cesty (autokamery), tak pro větší bezpečí vašich dětí, nebo prostě jen na rychlý přenos fotek a dat, když zrovna nechcete tahat s sebou celý notebook. Některé z nich si vyzkoušely i známé osobnosti Václav Vydra nebo Jiří Krampol. Všechny jsou dostupné v každém dobrém eshopu. Které to jsou?

Antibakteriální USB disk na přenos nejen fotek? To je Goodram UME3 CARE

Originální nápad z dílny známé značky GoodRam, které se zalíbily i herci Jiřímu Krampolovi. Ionty stříbra na povrchu flešky UME3 CARE likvidují až 99 % mikrobů a zároveň jde o moderní zařízení, které je dostupné v kapacitách od 16 GB po 128 GB a s vysokorychlostním rozhraním USB 3.0. Goodram UME CARE byl vytvořen pro ty, pro které je důležitá bezpečnost a hygiena, nejen v kancelářských prostorách. Antibakteriální vlastnosti UME CARE byly zaručeny laboratorními testy. Po 24 hodinách je redukce mikroorganismů na povrchu UME CARE až 99 %.

Skvělá je také odolnost proti stříkající vodě a kompatibilita s nejnovějšími operačními systémy.

Stejně jako na všechny ostatní USB flash disky GOODRAM se na UME3 CARE vztahuje doživotní záruka výrobce. Goodram vyrábí u českých hranic.

Carneo GuardKid+ MINI: dokonalý přehled o tom, zda je vaše dítě v bezpečí

Chytré a výkonné hodinky pro děti se sledováním polohy přes GPS, které využívají nejen satelitní GPS signál, ale i okolní WIFI sítě a sítě mobilních operátorů GSM/GPRS. To umožňuje snadné sledování pohybu a lokalizaci vašich dětí s přesností až na 5 metrů. Model GuardKid+ mini je nejmenším modelem GPS, dětských hodinek, proto patří mezi nejoblíbenější dětské hodinky s GPS lokátorem na trhu.

Mezi zajímavé funkce patří tlačítko SOS pro okamžitou pomoc, možnost oboustranné komunikace nebo skrytého odposlechu, možnost odesílání hlasových zpráv do/z hodinek a samozřejmě pohodlné ovládání přes aplikaci v telefonu rodičů (iOS, Android). Výdrž na jedno nabití je až 4 dny.

Profi autokamera na cesty a zážitky: Mio MiVue 798 PRO

Jde o novou verzi PRO velmi oblíbené WIFI autokamery MiVue 798 WiFi 2.5K. Tato verze zvládne navíc 60 snímků za sekundu v FHD, má moderní upozorňování na měřené rychlostní úseky, lepený držák i pro přední kameru a v sadě MiVue 798 WiFi PRO Dual rovnou novější zadní kameru MiVue A50, rovněž se senzorem Sony STARVIS.

MiVue 798 WiFi PRO je navržená tak, aby zachytila každý detail pomocí záznamu se širokým 145° zorným úhlem ve vysokém rozlišení 2.8K QHD 1600p a s clonou F1.8. Tato velmi kvalitní kamera zachytí všechno potřebné včetně SPZ, bez ohledu na to, či je den nebo noc.

Nejmodernější technologie detekce pohybu v okolí kamery, případně nárazu do vozidla, umí kamera MiVue 798 WiFi PRO vyhodnotit a aktivovat natáčení, které zahrnuje i záznam před nárazem či pohybem. S touto funkcí „Parkovací režim“ tak sbíráte důkazy, i když nejste ve voze.

Přenosný SSD disk Goodram HL200: nepostradatelný a užitečný gadget

Letní tipy na šikovnou elektroniku: Které to jsou?

Novinkou je přenosný externí SSD disk Goodram HL200, který je velmi rychlý, malý a s velmi nízkou spotřebou energie. Jeho ergonomické pouzdro s rozměry připomínajícími platební kartu umožňuje disk pohodlně přenášet i v kapse kalhot nebo malé kabelce. Je ideálním rozšířením paměti nebo datovým úložištěm, které funguje s notebooky a počítači a navíc mohou disk GoodRam HL200 ocenit i majitelé herních konzolí.

Goodram HL200 je kapesní SSD disk dostupný v kapacitách 256 GB, 512 GB a 1 TB. Plynulý přenos zajišťují pečlivě vybrané komponenty a sladěné specifikace. Rychlost čtení a zápisu dat osciluje kolem 520/500 MB/s. Rychlý přenos souborů umožňuje rozhraní USB 3.2 gen. 2 typu C.

Carneo Heiloo HR+: inteligentní a designově povedené hodinky

Carneo Heiloo HR+ jsou kovové hodinky s vyměnitelným řemínkem. Disponují 1,28″ IPS displejem, certifikací IP67 a funkcemi monitorování zdraví. Měří srdeční tep, krevní tlak, spálené kalorie, sledují spánkové fáze a nabízejí připomenutí pitného režimu. Jsou vybaveny 11 sportovními režimy, což je také dostatečné pro většinu populace. Baterie vydrží 5-7 dní aktivního používání.

Data se shromažďují v aplikaci Carneo Fit, která pak vytváří statistiky. Můžete ovládat hudbu a fotoaparát v telefonu. Zobrazí vám také aktuální počasí. S funkcí BT Call můžete telefonovat přímo z hodinek a zobrazovat zprávy a oznámení. Hodinky Carneo Heiloo HR+ kombinují eleganci, výkonnost a praktické funkce.

Mio MiVue C588T: skvělé funkce pro řidiče a dvě autokamery v balení

Když už nějakou autokameru, tak duální,a by viděla i vzadu – jak říká populární herec a moderátor Václav Vydra. Tato značková autokamera světového výrobce MIO navíc disponuje velmi kvalitním natáčením ve dne i v noci (Night Vision), prémiovým optickým senzorem Sony STARVIS, integrovaným přesným GPS modulem a aktivním parkovacím režimem (doporučujeme SmartBox – bit.ly/YT-SM3). Zajímavostí je nový protokol pro kvalitnější přenos obrazu ze zadní kamery a s možností delšího kabelu, než je obvyklé. Za zmínku také stojí superkondenzátor namísto běžné baterie, který má mnohem delší výdrž a možnosti využití kamery i při větších teplotních výkyvech počasí.

Sérii moderních funkcí završuje mj. i detailní upozornění nejen na radary, ale i měřené úseky, a to v nejen před jejich začátkem, ale i v celém jejich průběhu, kdy vám kamera řekne, zda nemáte už na začátku zpomalit, či naopak přidat.

Zdroj foto a video: Mio, GoodRam, Carneo