WatchHouse.cz

Portál o hodinkách a doplňcích…

Nový televizor Z9K 8K Mini LED od Sony již brzy v prodeji

Společnost Sony informuje o dostupnosti televizorů BRAVIA XR MASTER Series Z9K 8K Mini LED v Evropě – ve vybraných zemích se již přijímají předobjednávky.

Jedinečná technologie XR Backlight Master Drive, poháněná procesorem Cognitive Processor XR™, přesně řídí naši nejnovější generaci podsvícení Mini LED televizoru Z9K a zajišťuje neuvěřitelný jas. Vychutnejte si nebývalý dynamický rozsah s neuvěřitelně jasnými světlými partiemi a hlubokými odstíny černé, stejně jako nádherně přirozené střední tóny téměř bez odlesků nebo světelných závojů kolem světlých míst. S funkcí XR 8K Upscaling si užijete zábavu v kvalitě blízké 8K bez ohledu na obsah nebo zdroj. Kognitivní procesor XR™ od společnosti Sony využívá obrovské množství dat a inteligentně obnovuje ztracené textury a detaily pro obraz jako v reálném světě.

Tyto nové inovace nám pomáhají přinášet nejlepší a nejúchvatnější zážitky ze sledování, které věrně reprodukují skutečný záměr tvůrce. Při sledování filmů si diváci mohou vychutnat náš vylepšený systém Acoustic Multi-Audio™,který přesně sladí polohu zvuku s děním na obrazovce a zajistí skutečně pohlcující audiovizuální zážitek. Model Z9K také nabízí nové funkce, které individualizují a zdokonalují domácí zábavu. Netflix Adaptive Calibrated Mode automaticky upravuje zpracování obrazu v závislosti na okolních světelných podmínkách, takže budou oblíbené pořady a filmy vypadat přesně podle záměru jejich tvůrců, a to za jakýchkoli podmínek. Nový režim Sony BRAVIA CORE Calibrated Mode navíc automaticky upraví kvalitu obrazu na obrazovce tak, aby lépe odpovídala původní vizi tvůrce videa. Televizory navíc nesou označení ‚Ideální pro PlayStation 5, které signalizuje, že disponují také dvěma exkluzivními funkcemi pro PS5® – Automatické mapování tónů HDR5 a Automatický režim obrazu žánrů.

Společnost Sony letos také představuje nově vyvinutou originální kameru BRAVIA CAM, které rozpozná, kde uživatelé sedí, a podle toho optimalizuje obraz i zvuk. Umožňuje ovládání gesty, videochat a nabídne mnoho dalších nových zábavných zážitků, které čekají na to, až je objevíte.

S rostoucí poptávkou po ještě větších televizních obrazovkách se pojí také riziko větší spotřeby energie. Společnost Sony se však zavázala, že bude usilovat o udržitelnost, a to od fáze vývoje až po zážitek ze sledování. Cílem globálního ekologického plánu společnosti Sony nazvaného „Road to Zero“ je dosáhnout udržitelné společnosti tím, že do roku 2050 dosáhne nulové ekologické stopy v celém životním cyklu svých výrobků a obchodních aktivit. S ohledem na tyto cíle využívají naše televizory pro rok 2022 vysoký obsah recyklovaných plastů s technologií SORPLAS™ vyvinutou společností Sony. Použitím materiálu SORPLAS8jsme zvýšili využití recyklovaného materiálu, aniž bychom slevili z kvality designu či odolnosti, a snížili jsme celkovou spotřebu primárního plastu až o 60 %. Toto množství odpovídá přibližně 140 000 000 kompaktních disků. Navíc dokáže systém BRAVIA CAM společnosti Sony rozpoznat, že diváci již televizor nesledují, a ztlumí displej, aby šetřil energii.

Podrobnější informace o modelu Z9K včetně ceny a možností předobjednání jsou k dispozici na lokálních webových stránkách.

Zdroj foto: Sony