WatchHouse.cz

Portál o hodinkách a doplňcích…

PODCAST: Výstava Bond in Motion – Ikonická auta 007 přijíždějí do Prahy

Na návštěvníky výstavy Bond in Motion čeká více než pětatřicet vozidel, která se objevila po boku nejslavnějšího špiona světa z šedesátileté filmové historie o Jamesi Bondovi.

Standardní vstupenky jsou k dostání od 95 Kč v předprodejní síti GoOut od 18. října. Jednotlivá čísla vstupenek pak budou zařazena do slosování o možnost vyhrát zájezd s Aston Martinem na Velkou cenu Rakouska F1 v příštím roce, přičemž jeden šťastlivec získá motocykl značky Triumph z limitované edice Bond.

Naše redakce se zúčastnila tiskové konference k zahájení výstavy na britské ambasádě v Praze. U této příležitosti jsme si pozvali k mikrofonu eventovou manažerku výstavy Bond in Motion – Veroniku Sedlákovou.

PODCAST: Výstava Bond in Motion – Ikonická auta 007 přijíždějí do Prahy

PODCAST: Výstava Bond in Motion - Ikonická auta 007 přijíždějí do Prahy

Rozhovor s eventovou manažerkou výstavy Bond in Motion – Veronikou Sedlákovou.


PODCAST: Výstava Bond in Motion - Ikonická auta 007 přijíždějí do Prahy

Tři slova

„Bond. James Bond – těmito slovy, která v roce 1962 pronesl Sean Connery, se světu představila nejdéle hraná a snad nejoblíbenější filmová postava všech dob. I když se charakter v čase proměňoval, vozidla zůstala klíčovou součástí půvabu této série. A nyní si je návštěvníci pražského Výstaviště budou moci do detailu prohlédnout z první ruky. Bond in Motion je zážitek, který osloví všechny diváky, od těch nejmladších až po zaryté fanoušky, od obdivovatelů kinematografie až po milovníky techniky
a dobrodružství. Každý si zde najde něco pro sebe,“
 říká Nicolas Borenstein, pořadatel pražské výstavy Bond in Motion. 

V prostorách dvou Křižíkových pavilonů propojených proskleným tunelem bude k vidění více než pětasedmdesát výstavních exponátů, které pokrývají šest desetiletí filmové historie. Tato neuvěřitelná sbírka zahrnuje automobily, motocykly, lodě, letadla, vrtulníky, a dokonce i pouzdro na violoncello, které použil Bond také jako dopravní prostředek – jako sáně v legendární scéně s Timothym Daltonem a Maryam d’Abo. Většina exponátů navíc nese autentické stopy kaskadérských kousků prováděných během natáčení.

Česká stopa

Velkolepá scénografie výstavy na ploše bezmála 3000 m? je rozdělena do světů inspirovaných čtyřmi živly: ohněm, zemí, vodou a vzduchem. Po cestě najdete model Lotus Esprit Turbo z filmu Jen pro tvé oči z roku 1981. Návštěvník může také obdivovat Aston Martin V8 z filmu Dech života z roku 1987, BMW Z8 z filmu Jeden svět nestačí z roku 1999 a Aston Martin DB10 z filmu Spectre z roku 2015. Je tu dokonce i skutečný Aston Martin DBS z filmu Casino Royale z roku 2006, který se natáčel v České republice. 

„Jako dlouholetý fanoušek Bonda jsem nadšený, že můžeme tento velkolepý projekt předvést v městě, které je mi už několik let domovem. Součástí výstavy je i bar 007 rozmístěný do dvou pater, který bude po dobu konání akce otevřen v areálu Výstaviště,“ říká Serge Borenstein, jeden z pořadatelů, kteří stojí za myšlenkou přenést výstavu z Bruselu do Prahy.

Garant výstavy

„Bylo nesmírně důležité oživit všechny exponáty filmovými ukázkami a prostředím vytvářejícím autentickou atmosféru. To se nám podařilo jen díky podpoře a vedení společnosti EON Productions, která nám umožnila zdokonalit výstavu na tak vysokou úroveň,“ komentuje Stéphane Pisane, generální ředitel společnosti Carbon 12011, jednoho z promotérů.

Pro více informací navštivte www.bondinmotion.cz.

Zdroj foto: Bond in Motion

Zdroj audio: Mediální skupina HMG (PODCASTHOUSE.cz)