WatchHouse.cz

Portál o hodinkách a doplňcích…

TEST: USB flešky GOODRAM se stříbrnými ionty na povrchu

Zajímavou novinkou značky GOODRAM, jediného evropského výrobce pamětí, ale i SSD a USB disků, jsou USB flash disky s  povrchovou úpravou s ionty stříbra. Jakkoliv to zní luxusně a „posh“, důvod je prozaický, a to antibakteriální vlastnosti takového povrchu. V našem testu jsme se na tuto novinku podívali.

S antibakteriálním povrchem, zvlášť po několika vlnách koronaviru, se zdá se roztrhl pytel, přicházejí s ním chytré telefony, notebooky, ale také USB flash disky, jak můžeme vidět u známého výrobce GOODRAM.

Proč jsou na povrchu stříbrné ionty?

Řada těchto USB disků je označena jako UME CARE a má vysokorychlostní rozhraní USB 3.0, samozřejmě že jde také o USB 3.1 se zpětnou kompatibilitou až do USB 1.1. Tato řada byla vytvořena pro ty z nás, pro které je bezpečnost a hygiena důležitá, a to nejen v kancelářských prostorech, kde se pohybuje více lidí. Ve skutečnosti se USB disk často půjčuje a jde skutečně o věc, jež si bereme všude možně. V eshopech a obchodech se samozřejmě prodává v uzavřeném blistru.

Technologie Biomaster chrání po celou dobu životnosti výrobku

Díky technologii Biomaster (ionty stříbra) je tak USB disk od Goodramu důkladně chráněn před bakteriemi přežívajícími na jeho povrchu a nemusíme pro to s tímto diskem dělat nic zvláštního. Stačí ho použít a dále neřešit. Antibakteriální vlastnosti disku UME CARE byly ověřeny i laboratorními testy. Po 24 hodinách se mikroorganismy na povrchu zredukovaly u tohoto disku až o 99 %.

Technologie Biomaster je účinná po celou dobu životnosti výrobku, neopotřebovává se a nevymývá. Můžete USB disk bezpečně umýt i vlhkým hadříkem.

V jakých kapacitách je antibakteriální UME3 CARE dostupný?

USB flash disk UME3 CARE je v českých i slovenských eshopech dostupný v kapacitách od 16 GB po 128 GB, tedy včetně 32 GB a 64 GB. Vyrábí se v tyrkysové barvě. Jeho hmotnost je 9 gramů, rozměry 55 × 21 × 9,6 mm. Disk obsahuje také otvor pro zavěšení klíče na svazek klíčů.

TEST rychlosti zápisu a čtení

Jak jsme naměřili s naší počítačovou sestavou u naší kapacity 64 GB, průměrná rychlost čtení dosáhla skvělých 58 MB/s a rychlost zápisu byla okolo 19 MB/s. Což atakuje výrobcem uváděné hodnoty 60/20 MB/s a můžeme to tak tedy prohlásit nejen za úspěšný test, ale i potvrzení reálných hodnot, které výrobce uvádí.

Disky i paměti GOODRAM jsou u nás delší dobu známé pro svoji stabilitu a kvalitu a výdrž. I proto si výrobce věří na to, aby nejen na tento USB disk poskytoval doživotní záruku. Pokud jej tedy nezničíte, i po letech jej případně můžete vyměnit. Tyto antibakteriální disky GoodRam UME3 CARE jsou dostupné ve všech velkých českých a slovenských eshopech.

Zdroj foto: GOODRAM