WatchHouse.cz

Portál o hodinkách a doplňcích…

Tři způsoby, jak vám chytré hodinky pomůžou s fyzickým i duševním zdravím

Kdo by to byl třeba před desíti lety řekl, že nám zrovna hodinky budou pomáhat s fyzičkou a péčí o zdraví, včetně toho duševního. A skutečně je to tak, podle nedávné studie IPSOS provedené pro společnost HUAWEI ve střední a východní Evropě, věří 35 % Čechů, že jim chytré hodinky pomohou vylepšit fyzické zdraví a 37 %, že jim pomůžou s duševní pohodou. Jaké funkce hodinek Češi nejčastěji používají a jak konkrétně smartwatch pomáhají?

Sledování sportovních aktivit: vede trackování chůze

Z průzkumu vyplynulo, že více než 60 % Evropanů má potřebu jej zlepšit. Péče o fyzický vzhled znamená pro každého něco jiného, ale je zřejmé, že všechny země nyní věnují větší pozornost svému zdraví než dříve. Například 47 % Čechů má v plánu zhubnout. Pokud vám zdravotní stav dovoluje sportovat, je to nejlepší způsob jak zhubnout a udržet se fit. Většina funkcí na chytrých hodinkách je také zaměřena na sport a zdraví. HUAWEI Watch 3 mají až 100 různých cvičících režimů mezi které kromě tradičního běhání, jízdy na kole najdete třeba i jógu nebo golf. A jaké funkce sportovních aktivit nejčastěji využívají Češi? Je to krokoměr, který kromě turistické chůze nebo svižné kondiční vycházky dokáže trackovat i běžné denní pochůzky a to úplně automaticky.

Stres i spánek pod kontrolou

Duševní zdraví si zaslouží stejnou pozornost jako zdraví fyzické. Za poslední rok se Čechům zhoršilo duševní zdraví o 27 %. Většina dotazovaných lidí si stěžovala na větší úroveň stresu o 36 %, která způsobovala problémy se spánkem, zhoršení vztahů s přáteli a rodinou, nutnost zrušení naplánované dovolené a většiny volnočasových aktivit. Všechny tyto aspekty ovlivnily psychiku lidí natolik, že se návštěvnost psychologů zvedla o polovinu (z 6 % na 13 %). Naši duševní pohodu dokáže zlepšit řada věcí včetně trávení více času venku, objevování nového koníčku nebo komunikace s blízkými. Nápomocné k tomu mohou být nové technologie a přístroje, dle studie si 32 % lidí myslí, že jim chytré hodinky pomohou snížit úroveň stresu. Důležitý je kvalitní spánek a také hlídat si rozumnou hladinu stresu. S chytrými hodinkami, jako třeba HUAWEI Watch 3, znáte svůj spánkový cyklus a možná vás překvapí jak kvalitně či naopak nekvalitně v noci spíte. Sledování hodnot spánku a kvality dechu během něj dokáže také upozornit na případné zdravotní problémy. Hodinky také kontinuálně monitorují hladinu stresu.

Přehled o zdraví 24/7

Někdo má rád přehled o svém zdraví čistě ze zvědavosti a proto, že si libuje v moderních technologiích a jejich funkcích, pro jiného je to nutnost ať už proto, že je zrovna v tréninku, hubne nebo se potýká se zdravotními problémy. Ať už patříte ke kterékoliv skupině, chytré hodinky umí zajistit nepřetržitý monitoring srdečního tepu, měření povrchové teploty kůže a také hladinu kyslíku v krvi, čili SpO2. Měření hladiny kyslíku v krvi je u současných hodinek poměrně běžnou funkcí, kontinuální měření ale zase tak časté není. Obvykle je nutné funkci spustit ručně. Huawei Watch 3 series umí okysličení krve měřit na pozadí v průběhu celého dne i noci. V rámci této funkce lze nastavit alarm, který upozorní na příliš nízké hodnoty SpO2 (85, 80 nebo 75 %).

Něco, na co se můžete vždy spolehnout

Za poslední rok se změnilo hodně věcí, většina k horšímu ale existuje něco, na co se můžete vždy spolehnout – baterie v zařízeních Huawei. Nezáleží na tom, zda se jedná o telefon, chytré hodinky či náramek, který vám pomohou se vrátit do starých kolejí, vždy se budete moct spolehnout na výdrž baterie Huawei a mít tak jistotu, že s vámi veškerá zařízení udrží krok. Podívejte se na chytré hodinky a další zařízení, která vám mohou pomoci získat motivaci a sledovat svůj pokrok.