WatchHouse.cz

Portál o hodinkách a doplňcích…

Záložní UPS systémy ochrání vaši citlivou domácí elektroniku

Hi-Fi systémy, domácí kina, reproduktory a další drahá domácí elektronika, to jsou věci, jejichž ochrana a zálohování by měly být ve vašem vlastním zájmu. Stačí totiž jeden výpadek elektřiny s opětovným „šokovým“ nahozením a chvilkovým přepětím a může vás to stát desítky i stovky tisíc korun.

I v těchto situacích vám pomohou zdroje záložního napájení neboli UPS a také zařízení přepěťové ochrany, jež citlivé interní digitální i analogové obvody zařízení domácího kina i Hi-Fi sestav spolehlivě ochrání. UPS zařízení ani přepěťová ochrana „prodlužovačky s přidanou hodnotou“ tedy nejsou jen záležitostí počítačů a dalšího zařízení kanceláří, ale také obývacích pokojů.

Záložní UPS systémy udrží energii

V případě výpadku elektrické energie, ale i ve chvílích přepětí, rázů a špiček v elektrické síti, vám pomohou záložní UPS systémy či Smart App UPS systémy, které připojeným zařízením (například) domácího kina poskytují záložní napájení z baterie. A to minimálně po nezbytně nutnou dobu, než můžete sami podniknout další kroky.

Díky možnostem správy napájení v reálném čase mohou uživatelé monitorovat a ovládat i více UPS zařízení současně, a to lokálně i dálkově z jediného rozhraní. Je to možné díky softwaru CyberPower pro správu napájení.

UPS systémy CyberPower navíc dokážou šetřit energii díky patentované technologii GreenPower UPS™. Dalším ekologickým prvkem zdrojů záložního napájení od CyberPower je fakt, že v případě potřeby si baterii v zařízení můžete uživatelsky vyměnit sami. Nepotřebujete tudíž kvůli nevyhnutelnému stárnutí a snižování kapacity baterie vozit svoje UPS nikam do servisu a utrácet zbytečně peníze a čas navíc.

Vybírejte dle libosti

CyberPower je specialistou na UPS systémy, a tak není divu, že je k dispozici spousta různých typů těchto zařízení. Vybírat tak můžete podle libosti a přesně na míru svým potřebám. Můžete si vybrat ze základních stolních modelů série BU, BRICs LCD s displejem a okamžitým přístupem k informacím o stavu napájení, energeticky úsporných variant série UT či modelů Value a Value Pro s automatickou regulací napětí (AVR). Vlajkovou lodí pak jsou pro domácí použití modely CP s technologií PFC Sinewave, která dodává elektronice čisté sinusové napětí.

Přepěťové ochrany chrání i proti blesku

Přepětí a další abnormální stavy elektrické sítě mohou mít na citlivá elektronická zařízení neblahý vliv, což mohou kompenzovat zase přepěťové ochrany značky CyberPower. Ty si můžete představit jako jakési „prodlužovačky s přidanou hodnotou“. K dispozici jsou základní verze i varianty Professional s varistorovou technologií (MOV), přičemž obě dokážou elektroniku chránit dokonce i v případě úderu blesku.

Certifikace jsou samozřejmostí

Jednotlivá UPS zařízení i zařízení přepěťové ochrany splňují i přísné a mezinárodně uznávané certifikace. Mnohé modely tak například splňují přísná pravidla účinnosti ENERGY STAR®, díky čemuž uspoříte velkou procentuální část nákladů na energii, a mimo své peněženky tak šetříte i životní prostředí.

Jakou zásuvku?

Vždy je potřeba si vybrat UPS se správnou variantou zásuvek, aby pak nedošlo ke komplikacím při připojování spotřebičů. V České republice se využívají zásuvky se zemnícím kolíkem francouzského typu tedy s označením FR. Můžete se v nabídkách setkat i s velmi podobnou zásuvkou německého typu Schuko, která má navíc postranní výstupky. Současné koncovky elektrických kabelů s ní nemají problém, ale klasické elektrické „rozdvojky“ už do ní nevsunete, protože nemají patřičný výřez. Takže si před nákupem zkontrolujte, jaké máte zástrčky, nebo zvolte variantu FR.

Pokud si tedy užíváte luxusu domácího kina s Hi-Fi sestavou, případně jste akustický fajnšmekr a elektronkové zesilovače jsou vaším šálkem kávy, měli byste se poohlédnout po řešení pro zajištění čistého a nerušeného napájení v reálném čase, které vám poskytnou právě obdobné UPS.

Zdroj foto: CyberPower